Historické skvosty z počátku minulého století i veterány novějšího data výroby budou k vidění na Svatováclavské vyjížďce historických vozidel, která zavítá 28. září na Den české státnosti do zámku Lešná u Valašského Meziříčí. Součástí přehlídky bude i zajímavý doprovodný program, Muzeum regionu Valašsko navíc výjimečně v pondělí otevře všechny prostory zámku.

Vyjížďku organizuje Klubu historických vozidel Nový Jičín, letošní ročník je jubilejní desátý. Konvoj nablýskaných krasavců na čtyřech či dvou kolech zastaví v parku zámku Lešná u Valašského Meziříčí od 10:00 do 12:30 hodin. Programem bude provádět samotný hrabě Kinský se svými hosty, k poslechu zahraje orchestr valašskomeziříčské ZUŠ Alfréda Radoka s názvem JazzZušák a chybět nebude ani občerstvení. Vstupné je 50 Kč (plné), 30 Kč (snížené) a 130 Kč (rodinné). „Účastníci akce budou mít vstup zdarma na výstavu Barevný svět.  Zámek jinak bude otevřen veřejnosti od 9 do 17 hodin,“ uvedla kurátorka akce Květa Zemanová.

Podobná setkání historických vozidel na zámku Lešná mají dlouholetou tradici. „Je to zajímavá možnost udělat si pěkný sváteční výlet s rodinou. Akce probíhá venku v příjemném prostředí parku, takže se nemusíte ničeho obávat. Budeme se na vás těšit,“ pozvala kurátorka akce Květa Zemanová.

Další podrobnosti najdete na ZDE nebo na Facebooku @muzeumregionuvalassko