Úvod / Objekty / Zámek a park v Lešné u Valašského Meziříčí / Aktuální výstavy

Aktuální výstavy

Na nejbližší období jsme pro Vás připravili následující výstavy, akce a přednášky:


Lektorské programy STÁLÉ 1.září 201530.červen 2016

Vážení pedagogové, pro školní i zájmové kolektivy jsou v zámku Lešná během celého školního roku připraveny programy ze společenskovědních a přírodovědných oborů, které přibližují tato témata: život na venkovském šlechtickém sídle, způsob vyučování před sto lety, stromy a dřevo. Probíhají v historických zámeckých pokojích, expozici historické školní třídy, v přírodovědné expozici a zámecké herně. Jsou určeny pro žáky mateřských, základních i středních škol. Na programy je třeba se předem objednat.

Bližší informace najdete po rozkliknutí jednotlivých programů níže. Pokud si nevíte rady, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám s výběrem, kombinací a harmonogramem programů poradíme.
Kontaktní adresa: zamek.lesna@muzeumvalassko.cz ...

Zaujala vás lektorský program? Přečtěte si další podrobnosti


Lektorské programy SEZÓNNÍ 1.září 201530.červen 2016

Den Země 2015 - Ukryto pod zemí 3

K výročním obyčejům, svátkům a velkým výstavám se v zámku Lešná konají sezónní tematické programy pro školy a zájmové kolektivy. Probíhají v přírodovědné expozici, ve výstavách i v zámeckých komnatách a za příznivého počasí v zámeckém parku. Jsou určeny pro žáky mateřských, základních i středních škol. Na programy je třeba se předem objednat.

Termíny a bližší informace najdete po rozkliknutí jednotlivých programů níže. Pokud si nevíte rady, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám s výběrem, kombinací a harmonogramem programů poradíme.
Kontaktní adresa: zamek.lesna@muzeumvalassko.cz
Pokladna zámku: 571 635 239

Zde si můžete prohlédnout fotogalerii z již uskutečněných programů.
Prohlédnout ...

Zaujala vás lektorský program? Přečtěte si další podrobnosti


Žena tří staletí 15.březen31.srpen 2016

MEE 1

Výstava historických hodin konaná u příležitosti výročí slavné spisovatelky moravského původu Marie Ebner-Eschenbach, rozené hraběnky Dubské z Třebomyslic, připomíná nevšední osobnost ženy, jež se narodila a tvořila převážně v 19. století a ještě dnes má stále co říci.

"Dáma je žena, jejíž pouhá přítomnost působí, že se muži chovají jako gentlemani." Znáte? Ano, i tato moudrost pochází od Marie Ebner-Eschenbach (1830-1916). Aforismy ji u nás proslavily, v německy mluvících zemích pak spíše povídky, novely či dramatické hry.

Kromě psaní měla ještě další nevšední koníček - vytvořila rozsáhlou sbírku kapesních a kuriózních hodinek, dnes ve sbírkách vídeňského Muzea hodin. Na výstavě je ...

Zaujala vás výstava? Přečtěte si další podrobnosti


Prázdniny na zámku Lešná 1.květen31.srpen 2016

Přijďte si užít letní prázdniny na zámek. Pro zájemce z řad mimoškolního a zájmového vzdělávání, příměstských táborů atd. nabízíme možnost vytvoření individuálního programu vycházejícího z naší celoroční nabídky dle Vašich požadavků.

Vybírat můžete z těchto okruhů:
život na zámku, dřevo a jeho využití v zámeckých komnatách, umělecko-historické slohy, panské lovy divoké zvěře, život stromu, stará škola, zámecký park, hodiny a čas, tvořivé dílny - pískohraní.

Detaily o programech najdete zde.

V případě zájmu nás kontaktujte, rádi Vám poradíme.
e-mail: zamek.lesna@muzeumvalassko.cz
tel.: +420 571 635 239 (pokladna zámku), +420 605 143 474 (lektorka)

Zaujala vás lektorský program? Přečtěte si další podrobnosti


Šťastný život v secesi 1.květen31.srpen 2016

Výstava pro všechny romantiky a milovníky starých časů je tu. Nabídne pohled, jak prožít spokojený a šťastný život díky zaručeně platným, často humorným, sto let starým radám a návodům, ale hlavně jak vytvořit fungující a vkusně zařízenou domácnost.

Těžiště této výstavy leží mezi lety 1895 a 1915 - kdy již svět mocnářství nezadržitelně směřoval ke svému konci a vzniku samostatné republiky. Nový umělecký styl, spojený s příchodem nastupujícího století a očekáváním společenských změn i nových objevů, postupně poznamenal běžný život a lidskou činnost takřka ve všech oblastech.

Poskytne také poučení, jak trestat dítky, ale také jak servírovat ovoce, jak pěstovat jemný ...

Zaujala vás výstava? Přečtěte si další podrobnosti


Výstava "Nejkrásnější hodiny" 5.květen18.červen 2016

Soutěžní výstava dětských výtvarných prací představuje přes 600 pestrých hodin, jak naivně veselých motivů v kategorii do 10 let, tak propracovanějších a promyšlených děl starších žáků. Přijďte obdivovat fantazii a nadání dětí a pomozte v hlasování zvolit nejzdařilejší dílo.

Téma hodin a času letos vládne zámku Lešná v souvislosti s výstavou historických hodin k výročí známé spisovatelky a hodinářky Marie Ebner-Eschenbach, kterou můžete navštívit buď v rámci prohlídky zámku, nebo samostatně.

Výtvarná výstava dětských hodin je přístupná při jakékoli jiné prohlídce zdarma v prvním patře zámku. V případě samostatné návštěvy pouze dětské výstavy se platí vstupné do areálu zámku ve ...

Zaujala vás výstava? Přečtěte si další podrobnosti


Živí motýli 27.květen1.červen 2016

Zámek Lešná běžně vystavuje exponáty z Hradilovy sbírky motýlů, ale tentokrát byly pořízeny živé kukly motýlů, které by se měly postupně líhnout po dobu asi 14 dnů v zámeckých pokojích. O aktuálním stavu líhnutí Vás budeme průběžně informovat na těchto stránkách či na facebookové stránce Zámek a park Lešná.

https://www.facebook.com/ZamekaparkLesna/

V Bílém sále zatím klidně odpočívají kukly lišajů smrtihlavů. Chladné počasí je prozatím k vylíhnutí moc neláká.

Motýli patří nejen k jaru, ale také k letošní tematické výstavě o životě v době secese. Tento umělecký styl hojně čerpal inspiraci v přírodě. V živočišné říši obdivoval hlavně ...

Zaujala vás výstava? Přečtěte si další podrobnosti


Víkend otevřených zahrad 11.12.červen 2016

Kostýmovaná průvodkyně při komentovaných prohlídkách zámeckého parku prozradí řadu detailů o historii parku v Lešné, o drobných stavbách, které zde dříve sloužily k zábavě šlechty, i zajímavosti o vzácných domácích a cizokrajných dřevinách.

Svátek otevírání běžně nepřístupných zahrad veřejnosti vznikl ve Velké Británii a probíhá vždy během druhého červnového víkendu. Projekt se setkal s velkým ohlasem a stal se tradičním po celé Evropě. V České republice se do projektu zapojují i běžně navštěvovaná místa, ovšem s doplňkovým programem.

Cílem akce je zvýšit informovanost a povědomí lidí o zahradním umění a prezentovat veřejnosti význam zeleně.

Zaujala vás exkurze? Přečtěte si další podrobnosti


Dětský den 2016 18.červen 2016 v 14.00

Pojďte s námi oslavit konec školního roku do zámku a zámeckého parku.

Program:

14:30 - 16:30 balónkový klaun, hudební cesta světem a bubnování
16:30 - 17:00 vyhlášení vítězů soutěže Nejkrásnější hodiny
17:00 - 18:30 dětské folklorní vystoupení, děti učí děti tancovat
od 18:45 pohádková cesta parkem s broučky
každou celou hodinu: dětská prohlídka zámku s princeznou a zábavnými úkoly
celé odpoledne: sportovní a lanové aktivity, tvořivé dílny
konec programu: ve 20 hodin.

Účinkující:
Dětský pěvecký sbor Hafera z Nového Hrozenkova
Klaun Rambajs
princezna, ježibaby, rusalka, broučci a další

Vstupné:
děti do 3 let a 145 cm ...

Zaujala vás akce? Přečtěte si další podrobnostiKontakt

Zámek a park v Lešné
Lešná 1
756 41 Lešná u Valašského Meziříčí
Česká republika

Tel: +420 571 635 239
Email:


GPS (lat,lon): 49.519689,17.92973

Vstupné

Rozsah prohlídky Dospělí Studenti, senioři Děti
6-15, ZTP
Celý zámek 80 Kč 50 Kč 40 Kč
Zámecký areál 10 Kč 10 Kč 5 Kč
Krátkodobé výstavy 30 Kč 25 Kč 15 Kč
Komentovaná prohlídka parku 30 Kč 20 Kč 15 Kč

Vstupné zámek a park Lešná na rok 2016 - podrobnosti

Vstupné výstava Šťastný život v secesi

Návštěvní řád zámku Lešná

VSTUP ZDARMA: Čestné vstupenky, na průkaz AMG, ICOM, ZTP/P, ICOMOS, pracovníkům NPÚ, děti do 6 let – mimo organizované výpravy, 1 osoba – doprovod pro skupiny (minimálně 15 osob) a ostatní vstupy povolené ředitelem.

SLEVA 30 % NA VSTUPNÉ: Klub přátel výtvarného umění, ITIC

SLEVA 50 % NA VSTUPNÉ: Rodinný pas, Karta EUROBEDS

PŘIJÍMÁME TYTO ŠEKY: RELAX PASS, DÁRKOVÝ PASS, FLEXI PASS, UNIŠEK, UNIŠEK+, dárkový kupon CADHOC, Ticket compliments, Ticket Multi, Ticket sport a kultura

FOTOGRAFOVÁNÍ: Běžné návštěvnické (nekomerční) při zakoupení vstupenky do expozice nebo výstavy 50,– Svatební obřady ve vybraných prostorech max. 8 osob (osoby navíc po zakoupení platné vstupenky) 1000,– Svatby bez svatebního obřadu v prostorách parku 200,–

Možnosti parkování pro návštěvníky zámku a parku

Otevírací doba

zámecký parkzámek
Pondělí8–17zavřeno
Úterý8–179–16
Středa8–179–16
Čtvrtek8–179–16
Pátek8–179–16
Sobota8–1709–17
Neděle8–1709–17

Bezbariérový přístup do celého objektu pouze pro imobilní občany. Není vhodné pro kočárky a pro elektrické invalidní vozíky!

Sobotní prohlídky zámku mohou být omezeny z důvodu konání svatebních obřadů. V době omezení bude přístupné pouze 1. NP (krátkodobé výstavy) a park. Konkrétní termíny a časy omezení najdete na úvodní stránce.