Také na zámku Lešná u Valašského Meziříčí proběhla od úterý 1. do neděle 6. října Výstava živých hub.

Vystaveno bylo kolem 110 druhů hub. Nejvzácnějším z živých exponátů, které posbírali kolegové z Valašského Meziříčí po okolních lesích, byl slizák růžový. Dále to byly například kotrč Němcův, rosolozub huspenitý, stročkovec kyjovitý, lošák jelení či trsnatec lupenitý. Výstavu vidělo během pěti dnů bezmála 360 lidí, z toho bylo 101 účastníků (děti + pedagociký doprovod) lektorského programu pro školy Není houba jako houba a 35 účastníků mykologické procházky parkem s Jiřím Novákem. Na chodbách byly vystaveny fotografie hub od J. Paláta a M. Jurky, které zde zůstanou až do konce roku. Děkujeme všem, kteří se za námi přišli podívat i všem těm, jež se podílali na sběru hub a organizaci výstavy.