S obrovským zájmem veřejnosti se setkala tradiční Výstava živých hub, která probíhala první říjnový týden od úterý do neděle na zámku Vsetín. Dohromady jí vidělo kolem tisícovky návštěvníků.

Díky teplému a vlhkému počasí jsme nashromáždili úctyhodných 224 druhů hub. K vidění byly i vzácné druhy jako pavučinec hercynský a jurský, kuřátka květáková, holubinka lepkavá či slizák růžový. Kompletní seznam nasbíraných druhů najdete v příloze. Výstavu doprovázely fotografie Jiřího Nováka na téma "Houby jara a začátku léta" a každé odpoledne byla k dispozici mykologická poradna pod vedením mykologů Jiřího Nováka a Jiřího Polčáka. V rámci výstavy proběhlo i 12 lektorských programů pro školy, které navštívilo 211 žáků. Děkujeme všem, kteří se na úspěšné akci podíleli.