V aktuálním čísle muzejního časopisu Valašsko – vlastivědná revue si můžete přečíst zajímavý rozhovor se sklářskou designérkou Alenou Holišovou, která svůj profesní život zasvětila sklárně v Karolince. Letos je tomu již 40 let, co nastoupila jako návrhářka do tamějšího výtvarného oddělení, a za tu dobu navrhla úctyhodné množství nových vzorů a dekorů. K těm nejznámějším patří sklenice Angela, která se vyrábí již od roku 2000 a bylo jí vyrobeno neuvěřitelných více než 100 miliónů kusů! Právem je označována za jednu z nejúspěšnějších (nejprodávanějších) sklenic české výroby. K vidění je na výstavě věnované 160letům od založení sklárny Karolinka (více ZDE), která ve vsetínském zámku bude otevřena do 29. srpna a která je doslova návštěvnickým "tahounem" letošní výstavní sezóny Muzea regionu Valašsko.