Tradiční Výstavu živých hub uspořádalo krátce před začátkem tvrdých protikoronavirových omezení Muzeum regionu Valašsko.

Mykologické přehlídky na zámcích Vsetín a Lešná u Valašského Meziříčí, doplněné o odborné poradny a přednášku, navštívilo během šesti dnů kolem 500 velkých i malých návštěvníků. K vidění byly nejrůznější vzácné i běžné druhy hub rostoucí v našem okolí. Největším unikátem byl Stročkovec kyjovitý vystavený na zámku Vsetín, jehož nález byl v našich končinách naposledy hlášen před půl stoletím. V současné době je Muzeum regionu Valašsko uzavřeno z důvodu opatření vlády, které má trvat zatím do neděle 25. října. Nad uvolňováním restrikcí ale zatím visí jeden velký otazník. Pro aktuální informace doporučujeme sledovat stránky www.muzeumvalassko.cz nebo Facebook @muzeumregionuvalassko.