Jako skvělá trefa do černého se zatím ukazuje výstava legendární české stavebnice SEVA na zámku Vsetín. Potvrdila to i první z dvojice doprovodných akcí Kostičkohraní, která přilákala bezmála 300 malých i velkých návštěvníků. Krom samotné výstavy a SEVA herny je čekalo i výtvarné tvoření a tematická pátračka po zámku, v rámci níž děti soutěží o plakáty z výstavy a stavebnici zdarma.

Výstavu Svět kostiček: SEVA (více ZDE) na vsetínský zámek přivezl sběratel, designer a stavitel Petr Šimr, který tady před dvěma lety slavil velký úspěch se stavebnicí LEGO. K vidění jsou běžné tovární sety i autorova vlastní tvorba. Výstava neláká jen na hotové exponáty, ale i hernu, ve které si můžete poskládat své vlastní modely. Na recepci zámku si při odchodu můžete zakoupit stavebnice za zvýhodněnou cenu.

Muzeum regionu Valašsko v rámci výstavy připravilo i lektorské programy pro školy a dvě doprovodné akce pro veřejnost s názvem Kostičkohraní. Ta první proběhla v neděli 9. února a měla velký úspěch. Příchozí si mohli v rámci jednoho vstupného projít výstavu i celý zámek. K dispozici měli hned dvě herny, tvůrčí dílnu a čekala je i oblíbená zámecká pátračka s úkoly. „Děti dostaly pracovní listy, které vyplňovaly dle indicií, které objevily nejen ve výstavě SEVA, ale i dalších prostorách zámku. Vyplněná řešení byla zařazena do soutěže, kterou vylosujeme po skončení výstavy. Úspěšní luštitelé mohou vyhrát krásné plakáty z výstavy, jež si označili do pracovních listů. Hlavní cenou bude stavebnice,“ prozradila organizátorka akce Zuzana Hrabovská. Kdo to na první Kostičkohraní nestihl, rozhodně nemusí smutnit. V sobotu 21. března totiž proběhne ještě jedno. „Program trochu pozměníme, aby měli motivaci přijít i ti, kteří už byli na první akci, ale ta kostra zůstane stejná. Do závěrečného losování o ceny pak budou zařazení luštitelé z obou Kostičkohraní,“ doplnila Hrabovská.