Ve středu 8. května 2019 si v zámku Vsetín dali dostaveníčko milovníci dobré kávy a čtení.

V rámci Vsetínských dnů pro fair trade nabídli studenti SŠ Kostka a Muzeum regionu Valašsko návštěvníkům vsetínského zámku ochutnávku fairtradové kávy a k tomu jim v rámci KNIŽNÍHO BAZÁRKU dali možnost vyměnit si přečtené knihy za nové, popřípadě zapojit se do charitativního projektu a zakoupit si za dobrovolný příspěvek knihu či ji darovat. Po dohodě s více než čtyřiceti zapojenými, předají studenti výtěžek této akce, téměř dva tisíce korun, rodině Koudelových z Huslenek, kterým letos o Velikonocích vyhořel dům. Původně chtěli studenti poslat příspěvek na transparentní účet, který zřídila obec Huslenky, ale nakonec se rozhodli, že předají výtěžek osobně, na koncertě ve Vsetíně, který pro rodinu uspořádají místní kapely ve čtvrtek 23. 5. 2019 a tím podpořit i tento koncert.

Další KNIŽNÍ BAZÁREK se v Muzeu regionu Valašsko, v zámku Vsetín, uskuteční v neděli 23. června 2019 od 14 hod. Přijďte si vybrat knihu, darovat či koupit knihu, k tomu dostanete dobrou fairtradovou kávu a menší děti si mohou vyrobit záložky do knihy či vykreslit omalovánky. Opět půjde o charitativní prodej a výtěžek pak bude tentokrát předán v Rodinném a mateřském centru Sluníčko ve Vsetíně. Budeme se těšit na vaši účast, protože: kniha a káva, radost nám dává!