Jubilejní 70. výročí svého založení si v letošním roce připomíná Hvězdárna Vsetín. Objekt patřící pod správu Muzea regionu Valašsko připravuje v rámci oslav hned několik zajímavých akcí a výstav.

Krásy noční oblohy

Od poloviny června probíhá na zámku Vsetín výstava astrofotografií Krásy noční oblohy. Můžete si prohlédnout úžasné snímky vesmíru od českých a slovenských astronomů, zachycující známá tělesa Sluneční soustavy i vesmírné objekty vzdálené od nás miliony světelných let. K vidění zde budou až do 26. července.

Prázdninové akce

Další akce v rámci oslav výročí hvězdárny budou následovat během letních prázdnin: Letní dobrodružství v muzeu (1. 7. – 30. 8.), Den otevřených dveří (18. 7, 9:00–23:30 hodin), Noc padajících hvězd (12. 8., 21:30–23:30 hodin), Badatelské prázdniny (24.–28. 8.), Setkání Měsíce s Jupiterem a Saturnem (29. srpna, 21:00–23:00 hodin).

Hlavní oslava bude v srpnu

Oficiální slavnost k 70. narozeninám hvězdárny plánuje Muzeum regionu Valašsko na sobotu 22. srpna. Program se ještě dolaďuje, najdete ho, stejně jako další informace o dění na hvězdárně a dalších pobočkách Muzea regionu Valašsko na stránkách www.muzeumvalassko.cz.