Co může být krásnějšího než rozkvétající louka v květnu? Snad jen zámecký park se záplavou pestře kvetoucích azalek, rododendronů, šeříků a lučních květin, rozesetých kolem pěšinek vedoucích k zámku Lešná u Valašského Meziříčí. Jedinečnou atmosféru parku si můžete v tichém rozjímání užít každý den, anebo přijmout pozvání na Květinovou slavnost, která se chystá na sobotu 18. května od 13 do 17 hodin. Pokud jste pravidelnými návštěvníky zámku, zavítejte i do interiéru, protože kromě nových výstav se můžete těšit i na několik novinek v zámeckých pokojích. Tou první, nepřehlédnutelnou, je více než tři metry vysoká podobizna kardinála Bauera – s Lešnou jej spojuje původ jeho maminky. Další novinku objevíte po nahlédnutí do jedné z ložnic. Dominují jí dvě postele s vysokými pelestmi stolící na nožkách v podobě lvích tlap, doplněné nočními stolky a dvoudvéřovými šatními skříněmi. Jak pelesti, tak dveře skříní jsou esovitě zakřivené a svým z dnešního pohledu nepraktickým tvarem reagují na proud dynamického baroka, kterým se české země zviditelnily v kontextu světových dějin výtvarného umění. Hladkou šelakovou politurou opatřené zvlněné plochy nábytku jsou zdobeny intarziemi z javorové, ořechové a dubové dýhy, vykreslující elegantní křivky rostlinného ornamentu. U ložnice, na rozdíl od nástěnných svícnů se zrcadly ve vyřezávaných a zlacených rámech a dalšího nábytku, který v lešenském zámku můžete obdivovat, sice není přesvědčivě doložen její původ přímo z Lešné, nicméně svým charakterem dokresluje interiér. Ale jistě to bude místnost, která vás při návštěvě zámku 24. května nejvíc osloví. Proč? V Lešné u Valašského Meziříčí ten den proběhne Noc kostelů a kromě naproti stojícího kostela sv. Michaela archanděla, bude od 19 do 22 hodin zdarma otevřen i zámek. Ve zšeřelých zámeckých komnatách se setkáte s průvodci v historických kostýmech a posledním zastavením noční prohlídky přece logicky musí být ložnice, zvlášť když působí tak útulným dojmem.