Na 350 malých i velkých návštěvníků z širokého okolí dorazilo na akci Uspávání broučků, která proběhla ve čtvrtek 21. listopadu na zámku Lešná u Valašského Meziříčí.

Pořádající Muzeum regionu Valašsko letos pojalo oblíbenou akci v duchu pohádek s Ferdou Mravencem. Krom tématicky zaměřených výtvarných dílen byla na programu i filmová projekce pohádky z roku 1944 od Hermíny Týrlové a krátké divadelní vystoupení v podání souboru CHAOS z Val. Bystřice, jež Ferdův příběh posunulo do dnešní doby. Tradiční finále obstaral společný průvod s rozzářenými lampióny zámeckým parkem a uložení broučků k zimnímu spánku, ke kterému zazpívaly děti ze Základní školy Lešná. Akce se nesla v příjemném rodinné atmosféře a my pevně věříme, že si ji všichni návštěvníci náležitě užili. "Chtěla bych poděkovat všem, kteří za námi přišli. Budeme se těšit na shledanou u některé z dalších akcí tady na zámku v Lešné," dodala kurátorka akce Květoslava Zemanová.

Už v neděli 24. listopadu můžete přijít do zámku na první ze čtvřice Nedělních adventních dílen (více ZDE) a stejný den začíná i výstava Vánoce na zámku, která rozzáří zdejší historické interiéry krásou tisícovek ručně zdobených baněk (více ZDE). Poslední letošní akcí pak bude tradiční předvánoční program pro děti i dospělé nazvaný O Vánocích... (více ZDE). Další akce Muzea regionu Valašsko najdete ZDE.