Úvod / Lektorske programy valasske mezirici / PTÁCI NA KRMÍTKU

PTÁCI NA KRMÍTKU


Pomalu přichází zima a na delší dobu převezme vládu nad spící krajinou. Přesto se v přírodě můžeme setkat s řadou živočichů. Nejčastěji zahlédneme právě ptáky. Řada z nich neodlétá do teplých krajin, vzdoruje od podzimu do jara sněhu i mrazu a vnáší radost a oživení do pošmourných zimních dní.

Zajímá Vás, se kterými druhy ptáků se můžete setkat na vašem krmítku? Čím je nalákat a čeho se při přikrmování naopak vyvarovat? Navštivte lektorský program s názvem Ptáci na krmítku. Seznámíte se s řadou ptačích druhů, dozvíte se z jejich života mnohé zajímavosti a prohlédnete si i vycpané preparáty.

Zájemci se ve dnech 21.–24. 11. 2017, 9.–12. 1. 2018, 6.–9. 2. 2018 mohou zúčastnit ornitologické exkurze do zámeckého parku u zámku Kinských, kde budeme ptáky pozorovat přímo ve volné přírodě.

Návaznost na školní výuku:
• program je přizpůsoben věku a individuálním potřebám návštěvníků
• program pro MŠ navazuje na RVP ve vzdělávacích oblastech Dítě a svět, Dítě a společnost
• program pro ZŠ a SŠ navazuje na RVP ve vzdělávacích oblastech Člověk a jeho svět, Člověk a příroda (Přírodopis, Zeměpis - Geografie), podporuje rozvoj klíčových kompetencí a naplnění průřezového tématu Environmentální výchova

Délka lektorského programu: 45 minut (s ornitologickou exkurzí 90 minut)

Kdy: 1. 11. 2017–30. 3. 2018

Vstupné: žák MŠ/20 Kč; ZŠ/30 Kč; SŠ/30 Kč, pedagogický doprovod zdarma (ornitologická exkurze za příplatek + 10 Kč/MŠ, 15 Kč/ZŠ, SŠ)

Program je součástí nabídky environmentálního střediska muzea Modrásek.

Lektorský program objednávejte na: tel. 734 236 279, email: zamek.kinskych@muzeumvalassko.cz