Úvod / Lektorske programy valasske mezirici / BABIČČINY VÁNOCE 2017

BABIČČINY VÁNOCE 2017


Vánoce jsou považovány za nejkrásnější svátky v roce. Každému z nás se jistě hned vybaví nastrojený vánoční stromeček, smažený kapr, voňavé cukroví a zpívání libozvučných koled. V dnešní době však toto krásné období znamená pro spoustu lidí hlavně shon a nákupy hromady dárků. Proto Vás srdečně zveme na zámek Kinských ve Valašském Meziříčí, abyste přišli na lektorský program s názvem Babiččiny Vánoce a objevili s námi pravého ducha Vánoc.

V rámci programu si připomeneme starodávné obřady zimního slunovratu či římských Saturnálií, které se slavily ještě před příchodem křesťanství.Řekneme si o smyslu Vánoc jakožto křesťanských svátků. Stěžejní část bude věnována tradicím a zvyklostem našich předků, které byly udržovány právě v období adventu a Vánoc. Dozvíme se, kdo byly tajemné postavy tzv. „matiček“ a „Lucek“ nebo proč lidé v předvánočním čase věštili budoucnost. Součástí programu bude také jednoduché tvoření s vánoční tematikou.

Návaznost na školní výuku:
• program je přizpůsoben věku a individuálním potřebám návštěvníků
• program pro MŠ navazuje na RVP ve vzdělávacích oblastech Dítě a svět, Dítě a společnost
• program pro ZŠ a SŠ navazuje na RVP ve vzdělávacích oblastech Člověk a jeho svět, Člověk a společnost, Umění a kultura (Výtvarná výchova), podporuje rozvoj klíčových kompetencí a naplnění průřezových témat

Délka lektorského programu: 60´

Vstupné: žák MŠ/30 Kč; ZŠ/40 Kč; SŠ/40 Kč, pedagogický doprovod zdarma

Program je vhodný pro děti MŠ, žáky ZŠ a SŠ jako doplnění společenskovědnách předmětů

Lektorský program objednávejte na: tel.: 734 236 279, e-mail: zamek.kinskych@muzeumvalassko.cz

Kdy: 28. 11. 2017–7. 1. 2018

Kde: Muzeum regionu Valašsko, zámek Kinských Valašské Meziříčí

Program vede: Mgr. Tereza Kašparová