Prohlédnout si krásy oblohy moderními dalekohledy a se zajímavým odborným výkladem mohou návštěvníci Hvězdárny Vsetín. Přijít můžete na každodenní exkurze spojené s pozorováním Slunce a pravidelné pateční pozorování noční oblohy. V pátek 6. září se můžete s pracovníky hvězdárny setkat na jejich tradičním stanovišti během Valašského záření. Upozorňujeme, že veškerá pozorování probíhají jen za vhodných podmínek. O tom, zda se akce koná či ne, se vždy dozvíte nejpozději hodinu před zahájením na Facebooku Muzeum regionu Valašsko!

PROGRAM
  • Exkurze a pozorování Slunce: Pracovní dny, 9:00–15:00 hodin - prohlídka kopule, seznámení s dalekohledy, pokud to počasí dovolí, pozorování Slunce a projevů sluneční aktivity.
  • Večerní astronomická pozorování: Každý pátek, 20:00–22:30 hodin - v září nás čeká setkání se souhvězdím Andromedy a krásnou galaxií M31, kterou lze na hvězdárně pozorovat i bez dalekohledů.
  • Valašské záření: Pátek 6. září - jako každý rok můžete i letos navštívit stanoviště Hvězdárny Vsetín na Valašském záření.
VSTUPNÉ

Exkurze s pozorováním Slunce a Večerní astronomická dle běžného ceníku ZDE.