Prohlédnout si krásy oblohy moderními dalekohledy a se zajímavým odborným výkladem mohou návštěvníci Hvězdárny Vsetín. Přijít můžete na každodenní exkurze spojené s pozorováním Slunce, pravidelné pateční pozorování noční oblohy a v pondělí 12. srpna i na společné sledování úžasné vesmírné podívané - tzv. padající hvězdy. Upozorňujeme, že veškerá pozorování probíhají jen za vhodných podmínek. O tom, zda se akce koná či ne, se vždy dozvíte nejpozději hodinu před zahájením na Facebooku Muzeum regionu Valašsko!

PROGRAM
  • Exkurze a pozorování Slunce: Pracovní dny, 9:00–15:00 hodin - prohlídka kopule, seznámení s dalekohledy, pokud to počasí dovolí, pozorování Slunce a projevů sluneční aktivity.
  • Večerní astronomická pozorování: Každý pátek, 21:00–23:00 hodin - v srpnu si prohlédneme největší planety Sluneční soustavy – Jupiter i s jeho měsíci a Saturn se soustavou jeho prstenců.
  • Noc padajících hvězd: Pondělí 12. srpna, 21:30–23:30 hodin - přijďte spolu s námi pozorovat pozorovat padající hvězdy alias meteory patřící do nejznámějšího roje Perseid. Sledovat budeme i další krásy letní oblohy. To vše prostřednictvím moderních dalekohledů a se zasvěceným výkladem našich odborných pracovníků.
VSTUPNÉ

Noc padajících hvězd - Děti a senioři 25 Kč, dospělí 40 Kč, rodinné 70 Kč. Exkurze s pozorováním Slunce a Večerní astronomická dle běžného ceníku ZDE.