Pravidelné exkurze a pozorování denní i noční oblohy, nové návštěvnické atrakce a k tomu i dvě akce Vsetínská noc a Úžasných pět let na Marsu. Takový bude měsíc září na Hvězdárně Vsetín.

PROGRAM
  • Exkurze a pozorování Slunce: Pracovní dny, 9:00–15:00 hodin – prohlídka hvězdárny (včetně venkovní meteorologické stanice), seznámení s dalekohledy, pozorování Slunce a projevů sluneční aktivity, interaktivní sluneční hodiny.
  • Model Sluneční soustavy: Pracovní dny, 9:00–15:00 hodin – prohlédněte si unikátní model Sluneční soustavy v měřítku 1: 280 000 000 (více ZDE). 
  • Interaktivní sluneční hodiny: Pracovní dny, 9:00–15:00 hodin – poznejte zábavnou formou zákonitosti dějů na naší noční obloze (více ZDE).
  • Večerní astronomická pozorování: Každý pátek, 20:30–22:30 hodin – v září s námi budete moci pozorovat souhvězdí Andromedy a překrásnou, 2,5 milionu světlených let vzdálenou galaxií M31.
  • Vsetínská noc: 17. 9. 2021, 19:00–23:00 hodin – zpestřete si Vsetínskou noc pozorováním noční oblohy, prohlídkou hvězdárny či venkovní projekcí (více ZDE).
  • Úžasných pět let na Marsu: 24. 9. 2021, 20:00 hodin – zveme vás do letního kina na povídání Michala Václavíka z České kosmické kanceláře o novinkách výzkumu Marsu.
UPOZORNĚNÍ

Všechna pozorování probíhají jen za vhodných podmínek. Akce provází opatření k zajištění zdraví účastníků a omezení šíření onemocnění COVID 19. Upozorňujeme, že může dojít k omezení či zrušení akcí na základě aktuálních nařízení vlády a epidemiologických opatření. Více informací najdete na našich stránkách www.muzeumvalassko.cz a Facebooku @muzeumregionuvalassko.

VSTUPNÉ

Exkurze s pozorováním Slunce a večerní astronomická pozorování dle běžného ceníku ZDE.

Vstupné na ostatní programy najdete ZDE. Stačí kliknout na dlaždici s požadovanou akcí.