Pravidelné exkurze a spousta pozorování, oblíbená prázdninová pátračka po ukrytém pokladu, nové návštěvnické atrakce a k tomu i tři tradiční srpnové akce Noc padajících hvězd, Badatelské prázdniny a Templářské slavnosti. Takový bude měsíc srpen na Hvězdárně Vsetín.

PROGRAM
  • Exkurze a pozorování Slunce: Pracovní dny, 9:00–15:00 hodin – prohlídka hvězdárny (včetně venkovní meteorologické stanice), seznámení s dalekohledy, pozorování Slunce a projevů sluneční aktivity, interaktivní sluneční hodiny.
  • Model Sluneční soustavy: Pracovní dny, 9:00–15:00 hodin – prohlédněte si unikátní model Sluneční soustavy v měřítku 1: 280 000 000 (více ZDE). 
  • Večerní astronomická pozorování: Každý pátek, 21:00–23:00 hodin – v srpnu budou pozorování věnována zejména dvěma největším planetám Sluneční soustavy - Jupiteru s jeho velkými měsíci a Saturnu se soustavou prstenců.
  • Letní dobrodružství v muzeu: 1. 7. – 31. 8. 2021, 9:00–15:00 hodin – zpestřete si návštěvu hvězdárny a našich zámků zábavnou pátračkou po truhle s pokladem (více ZDE).
  • Templářské slavnosti: 14. 8. 2021, 14:00–21:00 hodin – také letos se stane hvězdárna Vsetín vedlejší scénou Templářských slavností, na které najdete spoustu zajímavých atrakcí i trochu klidu (více ZDE)
UPOZORNĚNÍ

Všechna pozorování probíhají jen za vhodných podmínek. Akce provází opatření k zajištění zdraví účastníků a omezení šíření onemocnění COVID 19. Upozorňujeme, že může dojít k omezení či zrušení akcí na základě aktuálních nařízení vlády a epidemiologických opatření. Více informací najdete na našich stránkách www.muzeumvalassko.cz a Facebooku @muzeumregionuvalassko.

VSTUPNÉ

Exkurze s pozorováním Slunce a Večerní astronomická pozorování dle běžného ceníku ZDE.

Vstupné na ostatní programy najdete ZDE. Stači kliknout na dlaždici s požadovanou akcí.