Pravidelné exkurze a pozorování, inteaktivní návštěvnické atrakce a spoustu dalších zajímavostí nabídne listopadový program na Hvězdárně Vsetín.

PROGRAM
  • Exkurze a pozorování Slunce: Pracovní dny, 9:00–15:00 hodin – prohlídka hvězdárny (včetně venkovní meteorologické stanice), seznámení s dalekohledy, pozorování Slunce a projevů sluneční aktivity, interaktivní sluneční hodiny.
  • Model Sluneční soustavy: Pracovní dny, 9:00–15:00 hodin – prohlédněte si unikátní model Sluneční soustavy v měřítku 1: 280 000 000 (více ZDE). 
  • Interaktivní sluneční hodiny: Pracovní dny, 9:00–15:00 hodin – poznejte zábavnou formou zákonitosti dějů na naší noční obloze (více ZDE).
  • Večerní astronomická pozorování: Každý pátek, 18:00–20:00 hodin – na listopadové obloze přivítáme mimo jiné i prvního posla zimy – známou otevřenou hvězdokupu M45 Plejády v souhvězdí Býka..
UPOZORNĚNÍ

Upozorňujeme návštěvníky hvězdárny, že na základě platných nařízení vlády proti šíření onemocnění COVID 19 je umožněn vstup pouze s respirátorem a zároveň je nutné dodržovat rozestup alespoň 1,5 metru, nejde-li o členy jedné domácnosti či žáky a studenty z jedné školy. Dále upozorňujeme, že u akcí, doprovodných programů a hromadných prohlídek nad 20 osob musíme po dětech od 12 do 18 let a osob s kontraindikací k očkování vyžadovat RT-PCR test starý nejvýše 72 hodin a u dospělých osob potvrzení o očkování nebo prodělané nemoci COVID 19. Děkujeme za pochopení!

VSTUPNÉ

Exkurze s pozorováním Slunce a večerní astronomická pozorování dle běžného ceníku ZDE.

Vstupné na ostatní programy najdete ZDE. Stačí kliknout na dlaždici s požadovanou akcí.