Vyrazte na vsetínskou hvězdárnu. V pracovních dnech pro vás máme pravidelné exkurze a pozorování Slunce. Každý pátek si pak můžete prohlédnout našimi dalekohledy večerní oblohu a dozvědět se přitom spoustu zajímvaosti o hvězdách a dalších objektech ve vesmíru. Třešničkou na dortu červnového programu bude akce s názvem Slavnosti slunovratu, který proběhne v areálu hvězdárny v pátek 19. června.

PROGRAM
  • Exkurze a pozorování Slunce: Pracovní dny, 9:00–15:00 hodin – prohlídka hvězdárny (včetně venkovní meteorologické stanice), seznámení s dalekohledy, pozorování Slunce a projevů sluneční aktivity.
  • Večerní astronomická pozorování: Každý pátek, 22:00–23:30 hodin – v červnu se zaměříme na souhvězdí letní oblohy, v čele s Herkulem a jeho nádhernou kulovou hvězdokupou M13.
  • Slavnosti slunovratu: pátek 19. června, 18:00–23:30 hodin – soutěže pro děti, výtvarná dílnička, astroprojekce, opékání špekáčků, písničky u táboráku, pozorování noční oblohy.
 
UPOZORNĚNÍ

Abychom ochránili Vaše zdraví, přijali jsme opatření k omezení šíření onemocnění COVID 19. Dále upozorňujeme, že pozorování může být zrušeno z důvodu špatných podmínek. Informaci se dozvíte na Facebooku Muzeum regionu Valašsko.

VSTUPNÉ

Exkurze s pozorováním Slunce a Večerní astronomická dle běžného ceníku ZDE.